O mnie                 

                                       

   Pracuje w Polsko-Brytyjskiej firmie jako specjalista ds. HR oraz rekrutacji. Realizuje projekty dla klientów z Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Swoje doświadczenie w branży zdobywałem także za granicą, między innymi podczas pracy w działach HR firm na Cyprze oraz Holandii. Posiadam bogate doświadczenie oraz wiedzę z zakresu rozwiązań prawnych oraz HR-owych stosowanych w różnych krajach świata.  

Prowadziłem liczne szkolenia oraz warsztaty ( zarówno dla specjalistów oraz pracowników działów HR, jak również studentów; między innymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). 

Miałem okazje udzielać wypowiedzi na potrzeby artykułów zamieszczanych w prasie specjalistycznej oraz ogólnopolskiej (między innymi "Rekruter", "HR Standard", "Gazeta Wyborcza", portalach: biznes.onet.pl, interia.pl, hrpolska.pl itp.), występowałem także jako ekspert w programach telewizyjnych oraz radiowych.

Co mogę zaoferować Twojej firmie? 

  • bogate doświadczenie w rekrutacji, Employer Brandingu oraz szeroko pojętym HR zdobyte podczas pracy zarówno za granicą jak i w Polsce,
  • znajomość zagadnień prawnych poparta wieloletnią praktyką w zakresie stosowania prawa pracy, transferu pracowników pomiędzy państwami oraz optymalizacji kosztów zatrudnienia, outsourcingu pracowniczego,
  • wiedza z zakresu legalizacji pracy oraz pobytu obcokrajowców w Polsce,
  • umiejętności szkoleniowe, dopasowanie rodzaju szkoleń do celów jakie mają zostać osiągnięte,
  • znajomość zagadnień z zakresu miękkiego i twardego HR,
  • znajomość technik rekrutacji, selekcji oraz oceny pracowników, opracowanie i wdrażanie metod selekcji kandydatów na stanowiska szeregowe, specjalistyczne, wyższego szczebla oraz menadżerskie (m.in. Assessment Center, testy osobowościowe i kompetencyjne, testy językowe itp.),
  • umiejętność zarządzania projektami.
Prowadziłem także badania w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Białymstoku na temat rynku pracy między innymi: "Płacowe oraz pozapłacowe sposoby motywacji, różnice i podobieństwa w technikach motywacji pracowników w służbie publicznej oraz sektorze prywatnym " oraz „Porównanie sposobów i efektywności metod motywowania pracowników w wybranych krajach” .Poniżej moje wybrane aktywności dotyczące sfery zawodowej:

Konsultacje w Sejmie RP jako ekspert na temat planowanych zmian w prawie pracy, w tym zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce.Kolejne owocne szkolenie za nami :)

Tym razem miałem przyjemność szkolić jedną z firm notowanych na Giełdzie i to  wśród WIG 20.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, udział jako ekspert podczas konsultacji planowanych zmian ustawy o 

cudzoziemcach mających ułatwić zatrudnianie w Polsce pracowników spoza Unii Europejskiej. 


Udział jako ekspert w konferencji na temat skutków wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Miałem przyjemność wygłosić 

referat na temat jak wprowadzenie ograniczenia wpłynęło na zatrudnienie oraz wynagrodzenia pracowników w sklepach wielkopowierzchniowych oraz małych punktach handlowych). 


Szkolenie zamknięte w Warszawie dla pracowników działów HR, "Oceny okresowe jako kluczowe narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi".
Zamknięte szkolenie we Wrocławiu "Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce, najważniejsze zmiany w 2018 roku".
Zamknięte szkolenie w Gdańsku, "Profesjonalna rekrutacja i selekcja pracowników".
Program "Minęła dwudziesta" w TVP, rozmawiamy o sytuacji rynku pracy i gospodarki w Grecji oraz innych krajach Europy Południowej.

Sejm Rzeczypospolitej Polski, udział w konsultacjach na temat planowanych zmian w Kodeksie Pracy. 
Wypowiedź dla programu "Halo Polonia" na temat porównania rynków pracy dla specjalistów w Polsce oraz Skandynawii i Wielkiej Brytanii.
Plenerowa debata FMR FM prowadzona przez redaktora Tomasza Skory.

Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .